Jouluinen onnenpyörä pyörähtää käyntiin 23.–24.11., 30.11.‒1.12., 7.–8.12. ja 14.–15.12.2019 Vanhan Suurtorin Joulumarkkinoilla! Koko perheelle suunnatun pelin palkinnot on saatu lahjoituksina Turun seudun alueen yhteistyökumppaneilta. Onnekkaat saavatkin pukinkonttiin vietäviksi esim. teatterilahjakortteja, vapaalippuja sekä muita kulttuuriin, liikuntaan, urheiluun ja hyvinvointiin liittyviä tuotepalkintoja.

Jouluinen onnenpyörä on avoinna tapahtuman infopisteessä, Brinkkalan talon edustalla, jokaisena markkinapäivänä klo 12‒15. Yhden pyöräytyksen hinta on 1 €. Onnenpyörän tuotot käytetään Vanhan Suurtorin Joulumarkkinoiden järjestämiseen.

Jouluisen onnenpyörän palkinnoista kiitämme sydämellisesti sekä turkulaisia että lähiseudun yhteistyökumppaneita. Lahjoittajien toimintaan ja palveluihin pääsee tutustumaan tarkemmin klikkaamalla lahjoittajien nimeä alta löytyvästä listasta. Aakkostettu lahjoittajalista päivittyy tällä sivulla tapahtuman lähestyessä.

Vuoden 2019 palkintojen lahjoittajat:
Aboa Vetus & Ars Nova [www.aboavetusarsnova.fi]
Aurinkobaletti [www.aurinkobaletti.fi]
Cloetta [www.cloetta.fi]
FitnessPalatsi [www.fitnesspalatsi.fi]
Forum Marinum [www.forum-marinum.fi]
Gaggui Kaffela [www.gaggui.com]
Hohtogolf West Coast [http://www.hohtogolf.fi]
Kui Design [www.kuidesign.fi]
Kupittaan Keilahalli [www.kupittaankeilahalli.fi]
Leipomo Salonen [www.leipomosalonen.fi]
Linnateatteri [www.linnateatteri.fi]
Makeistehdas Makeidon [www.makeidon.fi]
Pyrkivä Gymnastics [www.pyrkivagymnastics.fi]
Ravintola Teini [www.ravintolateini.fi]
Sammakon kirjakauppa [www.sammakko.com]
Suomi-Venäjä-Seuran Turun piirijärjestö ry [www.suomivenajaseura.fi]
Tanssiseura Sekahaku ry [www.sekahaku.net]
TEHDAS Teatteri [www.tehdasteatteri.fi]
Turkuseura – Åbosamfundet ry [www.turkuseura.fi]
Turun Historiallinen Yhdistys [www.thy.fi]
Turun Kirjakahvila [www.kirjakahvila.org]
Turun museokeskus [https://www.turku.fi/kulttuuri-ja-liikunta/museo/kaupungin-museot/museokeskus-yhteystiedot]
Turun Nuori Teatteri [www.nuoriteatteri.com]
Åbo Svenska Teater [www.abosvenskateater.fi]

Lisätietoa Jouluisesta onnenpyörästä:
Nestori Liminka
tuotantoharjoittelija
040 132 9995
info@keskiaikaisetmarkkinat.fi